top of page

Dr. Fırat Makta

   Aile Hekimi

   

    Aile Sağlığı Çaışanı

1206005 Nolu

Aile Hekimliği Birimi

ÇALIŞMA PLANI
Yerleşik Hizmet Bölgeleri:

Solhan ilçesi;

Halimepınar Mahallesi (As.Şubesi Tarafı)

Boğlan Mahallesi (Merkez Cami Yarafı)

Yeni Mahalle                   

Mobil Hizmet Bölgeleri:

Dilektepe Köyü

Göksu Köyü

SOLHAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

ESNEK MESAİ UYGULAMASI

 

Aile sağlığı merkezimizden hizmet alan vatandaşlarımız için esnek mesai uygulaması başlatılmıştır. Bu değerli hizmetin en verimli şekilde uygulanması için önemli bazı noktalar aşağıda anlatılmaktadır.

  • Esnek mesai uygulaması kapsamında Aile Sağlığı Merkezi Hafta içi hergün12:00 – 13,:00 ve  17:00 – 19:00 saatleri arasında açık olacaktır.

  • Esnek mesai hizmeti sadece Solhan ASM’den hizmet alan vatandaşlarımız içindir. Aile hekimliği sistemi gereği diğer ASM’lere bağlı olan vatandaşlarımız mesai bitimi olabilecek başvurularını önceden olduğu gibi acil servislere yapmalıdır.

  • Esnek mesai uygulamasında asıl amaç gün içinde geçerli bir sebeple ASM’ye gelemeyen vatandaşlarımızın işlerinin görülmesidir. Bu nedenle gün içerisinde yapılabilecek herhangi bir işlem için esnek mesai saatlerinde başvuru yapılmamalıdır. Bu yönde davranış bir süre sonra hizmeti yapılamaz hale getirecektir.

  • Enjeksiyon ve pansuman gibi tıbbi işlemler için de saati uyduğu sürece normal mesai saatlerinde gelinmelidir. Acil bir durumda müdahale açısından bu daha doğru olacaktır. Ancak elbette ki gündüz gelinemeyen durumlarda esnek mesai saatlerinde başvuru yapılabilir. 

  • Acil olaylardaki başvurularında esnek mesai saatinde ASM’ye değil acil servislere yapılması zaman kaybı yaşanmaması açısından önemli bir noktadır.

 

BU DEĞERLİ HİZMETİN EN VERİMLİ ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMESİ İÇİN GÖSTERECEĞİNİZ ANLAYIŞA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

bottom of page